Doskonalenie techniki jazdy.

Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nauka jazdy i doskonalenie techniki jazdy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jahho

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 08 Sie 2012, 21:09    Temat postu: Doskonalenie techniki jazdy. Odpowiedz z cytatem

Polski Związek Motorowy umożliwia doskonalenie techniki jazdy, udało mi się "podejrzeć" jak to wygląda w przypadku samochodów ciężarowych, całkiem ciekawe. Myślę, że warto...

Link

Link
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
anzelm123

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Małkinia
Posiadane auto: VW, Passat, kombi, 1.9tdi, 2004
PostWysłany: Sro 19 Gru 2012, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jak miałem poloneza, to czesto jak spadł snieg to jeździłem podriftować po bocznych drogach. To jest swietny sposób na doskonalenie techiki jazdy
gizmo_kupa

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu

Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
PostWysłany: Nie 02 Lut 2014, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, dobre stare czasy. Ja miałem na początku starego malucha i to było coś, drifcik na pustym parkingu Smile wtedy człowiek się nie zastanawiał jakie opony zimowe kupić, bo maluch miał uniwersalne Wink Człowiek troszkę się poślizgał, pewności nabrał i się jeździ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mobydick

Debiutant
Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Duże miasto
Posiadane auto: Fiat Bravo II
PostWysłany: Pią 07 Lut 2014, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też kiedyś miałem starego malucha, z że mieszkałem obok aeroklubu to było gdzie poszaleć. Niestety już od jakiegoś czasu teren został ogrodzony i nici z zabawy. Sad
Powrót do góry
WIER

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Wałcz
PostWysłany: Sro 09 Kwi 2014, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pankracywro90 napisał:
No własnie kiedyś było inaczej dziś już ciężko znaleźć jakieś fajne miejsce by sobie legalnie poszaleć;/

Niestety masz rację, u mnie też były fajne miejscówki, ale się skasowały i już nic nie ma za darmo...
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 /
Piwa: 166/83
PostWysłany: Czw 10 Kwi 2014, 00:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIERZCHOSLAWA70 napisał:
pankracywro90 napisał:
No własnie kiedyś było inaczej dziś już ciężko znaleźć jakieś fajne miejsce by sobie legalnie poszaleć;/

Niestety masz rację, u mnie też były fajne miejscówki, ale się skasowały i już nic nie ma za darmo...

WIERZCHOSLAWA70 w innych tematach pisałaś, że zapomniałaś jazdy, a teraz wykazujesz się taką wiedzą...Tylko czekać, jak zareklamujesz nam coś w stylu pankracywro90...
rolbndo

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Psczyna
Posiadane auto: Opel Astra GTC 2.0
PostWysłany: Sob 17 Sty 2015, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kierowca powinien szkolić swoje umiejętności. Nigdy nie wiadomo kiedy mu się przydadzą.
MrSister

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Otwock
Posiadane auto: SUPER
PostWysłany: Pon 16 Lut 2015, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz co rok się wszystko zmienia, masakrują młodych na każdym kroku . . .
http://www.mmsilesia.pl/artykul/egzamin-na-prawo-jazdy-2015-testy-nowe-zasady-online,3125024,artgal,t,id,tm.html
Powrót do góry
Zielin

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
PostWysłany: Wto 07 Lip 2015, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jazdy doszkalające to według mnie zawsze dobry pomysł. Ja byłem na takich w szkole OES (http://www.doszkalanie.pl/). Super sprawa! Można jeździć np. na płycie poślizgowej albo z trolejami. Polecam!
Termolight

Czytelnik
Czytelnik

Posiadane auto: Honda Jazz, 1246 ccm, 57 kW, 2005 r.
PostWysłany: Wto 02 Lut 2016, 13:07    Temat postu: Doskonalenie nauki jazdy Odpowiedz z cytatem

Czy macie w Warszawie jakąś godną polecenia szkołę doskonalenia nauki jazdy.
Jasne Polski Związek Motorowy robi wszystko ale..., byłem tak kiedyś u nich to od wejście głęboki PRL, może jednak postawić na coś nowocześniejszego?
Powrót do góry
alex000

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Siedlce
Posiadane auto: Mazda 2
PostWysłany: Pią 06 Maj 2016, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doskonalenie jazdy zawsze jest ważne, szkoda, że nie wszyscy o tym wiedzą :/ Najgorzej chyba jak ktoś ma poczucie, że sobie radzi i nie potzebuje pomocy ani praktyki. Kierowcy, którzy dopiero co zdali prawko zwykle przez pierwszy miesiąc czy dwa czują sie niepewnie i jeżdżą wyjątkowo ostrożnie, ale potem zyskują pewność siebie i po prostu jeżdżą nie analizując sytuacji na drodze i nie próbując udoskonalać swojej jazdy. Zresztą dotyczy to też osób, które siadają za kółkiem po kilkuletniej przerwie. Niby się mówi, że jest to umiejętność, której się nie zapomina, ale jednak odświeżenia potrzebuje. Zwłaszcza w trudniejszych warunkach - deszcz, mgła, słabo oświetlone drogi.

Odnoszę wrażenie, że kiedyś poświęcało się więcej uwagi samodoskonaleniu swojej jazdy. Może faktycznie chodzi o to, że miejsca, które kiedyś były dostępne, gdzie można było pojeździć teraz są zagrodzone? Ale z drugiej strony teraz można się umówić na jazdę. Mam wrażenie, że wszystko rozbija się o chęci...
Powrót do góry
fidora

Czytelnik
Czytelnik

Posiadane auto: fiat
PostWysłany: Wto 27 Wrz 2016, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tylko czekam na zime az udoskonale wyjscia z poslizgu na zasniezonym placu Smile
smartens

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Okolice
Posiadane auto: Audi, A3, 8P, 2.0, 2008
PostWysłany: Sob 01 Paź 2016, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anzelm123 napisał:
A ja jak miałem poloneza, to czesto jak spadł snieg to jeździłem podriftować po bocznych drogach. To jest swietny sposób na doskonalenie techiki jazdy

A no właśnie, taki kontrolowany poślizg pozwala się nauczyć jak się w podobnej sytuacji zachować, gdyby akurat zdarzyło się to już nie celowo.
illinoi

Debiutant
Debiutant

Posiadane auto: audi A4
Piwa: 1/0
PostWysłany: Czw 26 Sty 2017, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem każdy powinien przejść na kursie prawa jazdy poślizg kontrolowany. Wiele osób nie wie potem jak się zachować podczas takiej sytuacji na drodze.
Powrót do góry
cinucha22

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Pomorskie
Posiadane auto: AudiA3
PostWysłany: Czw 23 Lut 2017, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydatna umiejętność .. a kurs to też - prócz edukacji oczywiście - fajna zabawa
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nauka jazdy i doskonalenie techniki jazdy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: