Nie odpala silnik.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lisurwis

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość/region): Okolice Warszawy
Posiadane auto: Fiat Albea 1.4 8V
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 22 Mar 2011, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po wymianie swiec i przewodów na gazie luzik ale problem na bezynie pzoostaje, rece opadaja heh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mancin

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
PostWysłany: Sro 23 Mar 2011, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jak nie chcesz jeździc po mechanikach kup kabel i ściągnij sobie fiat ecu scan i szukaj samemu. ewentualnie miernik i czujniki po kolei RazzRazz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jedrek1976

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubelskie
Posiadane auto: albea 1.4 8V. 2006
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 26 Mar 2011, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego lisurwis ja bym na twoim miejscu zakupił środek do czyszczenia wtrysków, wlał do benzyny i trochę na niej pojeździł. To też może pomóc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jedrek1976

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubelskie
Posiadane auto: albea 1.4 8V. 2006
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 20 Lip 2011, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedrek1976 napisał:
No i mam problem z odpaleniem samochodu numer cztery. Przyczyna również ta sama, czujnik bosch. Ale, że tym razem zachowałem paragon to i już złożyłem reklamację. Innymi słowy ciekawi mnie jak ona zostanie załatwiona.

Dziś w końcu firma bosch przyznała się , że rzeczywiście czujnik był wadliwy i wymieniła go na nowy Very Happy Ale nie było lekko! Pierwszą reklamację odrzucono gdyż stwierdzili, że czujnik jest w porządku i działa bez zarzutu. Nie poddałem się, pojechałem do ASO zrobiłem wydruk z komputera i reklamowałem ponownie, dołączając fakturkę za badanie. Trwało to prawie 4 miesiące ale się opłaciło. Czujnik dostałem nowy, a pieniążki za fakturkę mają wpłynąć od firmy bosch na moje konto w ciągu tygodnia. Także trzeba walczyć o swoje!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
izaa

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 5

Posiadane auto: Albea 1,4; ACTIVE; 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od wymiany czujnika Bosch 0261230030 minęło 8 miesięcy i chyba znowu się sypnął mam dość tego auta Twisted Evil
_________________
iza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 10 Lis 2011, 21:04    Temat postu: reklama

Powrót do góry
jedrek1976

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubelskie
Posiadane auto: albea 1.4 8V. 2006
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 13 Lis 2011, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej! Udawaj się Iza do warsztatu gdzie montowali Ci czujnik i reklamuj. Mi się udało i firma Bosch wymieniła na nowy czujnik, oraz zwróciła pieniążki za badanie serwisowe. Nie można się poddawać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sumiak1

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Żyrardów
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16V
Piwa: 0/1
PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PRZYCZYNĄ JEST ZEPSUTY CZUJNIK TEMPERATURY WODY KTÓRY DAJE FAŁSZYWE INFORMACJE DO KOMPUTERA I AUTO "MYŚLI" ZE SILNIK JEST CIEPŁY I SSANIE NIE JEST WŁĄCZONE TO CAŁA PRZYCZYNA TEŻ TAK MIAŁEM Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
szkudnik

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): olsztyn/kętrzyn

Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedrek1976 napisał:
Tak wymiana tego czujnika załatwia problem. Tylko tak jak pisałem, nie kupuj w serwisie bo cenią sobie za niego ok 420 zł tylko u przedstawiciela bosch. Kosztuje on około 150 zł, a wymienisz sam w 1 minutę. numer bosch to 0261230030


A czy posiadasz jeszcze namiar na przedstawiciela boscha, który w tak dobrej cenie zaoferował ww. część? poproszę o telefon lub jakikolwiek namiar, ponieważ dopadła moją Albeę opisywana w temacie przypadłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
waldecki997

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): polska
Posiadane auto: Opel Astra h (III) 2004 1.4 Z14XEP FIAT Albea 1.4 2007r
Piwa: 0/2
PostWysłany: Pon 23 Sty 2017, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

miałem takie same objawy jak kolega tzn.

auto odpala i po 3 - 4 sekundach gaśnie i tak kilka razy
jak był ciepły nie było problemu odpalał od razu

przyczyna walnięty czujnik BOSCH 0 261 230 030
czujnik kupiony używany i wymieniony

koszt 60 pln

i po problemie

THX koledzy za pomoc


FIAT Albea 1.4 z 2007r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group