twarde zawieszenie przód

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal.k

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.8
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 28 Paź 2015, 15:12    Temat postu: twarde zawieszenie przód Odpowiedz z cytatem

Zmieniłem w przednim zawieszeniu amortyzatory (Kayabe gazowe), spręzyny oraz szereg końcówek i innych gumek. Wszystko dobrane pod win w dobrym(?) warsztacie. Problem mam taki, że auto jest niesłychanie twarde, wysoko stoi, szybko zużywają się części... a przy przejeździe przez próg zwalniający koła uderzają z dużym hałasem jakby mocno sprężynowały . Generalnie bardzo niekomfortowo się jeździ. Kolejne gumy i sworznie naprawione i dalej taki sam efekt. Czy mogą być złe lub źle dobrane amortyzatory? Pomocy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
antyneutrino

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: C8 2.0 HDi
Piwa: 11/3
PostWysłany: Sro 28 Paź 2015, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wysoko stoi to sprężyny albo za długie albo mają zły kx.
Jak za twarde to albo amory za bardzo tłumią albo za wysoki kx sprężyn (kx wylicza się poprzez stosunek przyłożonej siły do zmiany długości sprężyny).
Krótko mówiąc - albo zespawali coś, czego nie powinni, albo masz źle dobrane zawieszenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
michal.k

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.8
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 29 Paź 2015, 07:25    Temat postu: Re: ( Citroen Xsara Picasso ) twarde zawieszenie przód Odpowiedz z cytatem

wczoraj byłem w dobrej stacji diagnostycznej. Amory mają dobrą specyfikę, są dość twarde. To ponoć nie ich wada, tak ma być. Ale zwrócono mi uwagę, że charakterystyczny strzał przy szybszym zjeżdżaniu z progu zwalniającego zdarzał się im w Kayabe, że to jakaś wada działania amora w jedną stronę. To mam opisać i reklamować. Spotkaliście się z czymś takim?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kisiel119

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): szczecin
Posiadane auto: xsara picasso 2,0HDI 2001
Piwa: 2/0
PostWysłany: Nie 06 Lis 2016, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

winne sa amory, gdybys je porownal do oryginalych to bys zobaczyl ze maja krotsze tloczysko co sie wiaze z mniejszym zakresem pracy. mechanicy zamowili ci najtanszy zamiennik. Sam osobiscie przerabialem ten temat. Ostatecznie kupilem amortyzatory SACHS, mam spokoj od poltora roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group