Czy to uszkodzenie dwumasy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fossilpey

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): OC świętkokrzyski
Posiadane auto: Toledo II 1.9Tdi ASV
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 28 Lut 2016, 22:13    Temat postu: Czy to uszkodzenie dwumasy? Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu w swoim toledo 1.9asv zacząłem doznawać dziwnych objawów. W zimne dni po kilkudniowym postoju zaraz po odpaleniu silnik "bulgotał" jak przelewające się woda, kilkukrotnie przy dojeżdżaniu do świateł i ruszaniu sprzęgło brało nie równo: od samej podłogi a nie przy końcówce. Objawy te były sporadyczne ale od 3 dni " bulgot" zmienił się w metaliczny dźwięk podobny do wrzucania od czasu do czasu nakrętki między tryby. Dodam że budą lekko trzęsie ale ten objaw olałem, gdyż pojawił się po wymianie plecionki i poduszek na lemfodera (wyczytałem ze te poduszki to do siebie maja że nie tłumią drgań jak oryginał OE). Robiłem też test na 3 i 5 biegu, nie zauważyłem zmian, a objaw występuje na bieg u jałowym samoczynnie( nie zawsze) i przy lekkim drażnieniu gazem w granicach 900-1000obr i ustępuje po wciśnięciu sprzęgła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
fossilpey

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): OC świętkokrzyski
Posiadane auto: Toledo II 1.9Tdi ASV
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 12 Mar 2016, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie uzyskałem odpowiedzi, aczkolwiek sprawa wyjaśniona: za zgrzytanie odpowiadała oberwana tarcza sprzęgłowa, a wymieniony został cały komplet z kołem dwumasowym. Po złożeniu auta do kupy i odpaleniu nie słychać już żadnych zgrzytów lecz pojawił się taki objaw jak bardzo miękki, lekko chodzący pedał sprzęgła. Czy po wymianie całego kompletu z dwumasą włącznie jest to rzeczą normalną, czy powinienem odpowietrzać układ sprzęgła?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group