klima wyłącza się podczas jazdy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Damian188

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Lut 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wro
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 110. 2001r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 15 Lut 2016, 01:21    Temat postu: klima wyłącza się podczas jazdy Odpowiedz z cytatem

Witam

Podczas jazdy klimatyzacja nagle się wyłącza , po czym nagle całe szyby parują i nie można jej w żaden sposób uruchomić ponownie, nie mam pojęcia od czego jest to zależne, chociaż z moich obserwacji wydaje mi się, że dzieje się tak przy wilgotnej pogodzie (ale mogę się mylić), czasem po czasie sama się znów włączy, i chodź bez zarzutu, pytanie co może być przyczyną jej samoczynnego włączania się??
Komputer nie wykrywa żadnego błędu, klima nabita. Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mateo94

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wieluń
Posiadane auto: alfa
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 15 Lut 2016, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może klima wytwarza za duże ciśnienie w układzie i się wyłącza. Sprawdz czy wentylator się załącza przy włączonej klimie. Czujnik ciśnienia też może być uszkodzony. Możesz mieć także za dużo czynnika nabitego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
grzesiekw17

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość/region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
PostWysłany: Pon 15 Lut 2016, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A sprawdziłeś przy tym jaka jest temperatura na zewnątrz? Poniżej pewnego progu ( u jednych poniżej 3st. C u innych 5st. C) klimatyzacja sama się wyłącza. Pozostaje jednak w jej pamięci, że była uruchomiona i jak tylko podskoczy temperatura na zewnątrz powyżej tego progu na nowo zaczyna sama pracować. Widać to wyraźnie na wyświetlaczu klimatronika. Mimo włączenia kilmatyzacji tylko na chwilę pojawi się "szronek" i zaraz znika. Mowa oczywiście o sytuacji kiedy temperatura spadnie tak jak wyżej pisałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Damian188

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Lut 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wro
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 110. 2001r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 25 Lut 2016, 05:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sprawdzałem, ale to właśnie najczęściej dzieje się przy takich tem. chociaż latem też mi się to zdarzało zwykle, rano lub w nocy gdzie tem. była dużo wyższa niż 5st. czy chcesz przez to powiedzieć, że to w leonach normalny stan rzeczy i nie da się nic z tym zrobić ??

Byłem kolejny raz u innego mechanika, klima chodziła a po jakimś czasie się wyłączyła (pod wieczór) możliwe, że miało to miejsce kiedy temperatura była w granicach o których wspomniałeś 3-5st. mechanik stwierdził, że wyłącza się kiedy robi się wilgotno na zewnątrz i z tym się całakowice zgadzam, jednak nie był w stanie stwierdzić co jest tego przyczyną, a żeby móc to sprawdzić musiałbym zostawić mi auto na 3 dni, chyba że szybciej naprawi tą ustrkę, o ile jest to usterka skoro napisałeś "( u jednych poniżej 3st. C u innych 5st. C) klimatyzacja sama się wyłącza."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group