problem z odpaleniem zafiry 2.0 DTI

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
norbertkuba7

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Goleniów
Posiadane auto: Opel Zafira 2.0 DTI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 15 Sie 2015, 00:16    Temat postu: problem z odpaleniem zafiry 2.0 DTI Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam problem z odpaleniem zafiry 2.0 dti. Przekręciłem szybko kluczyk w stacyjce (ciepły silnik), rozrusznik przekręcił słabo dwa, trzy razy i nic (tak jakby padł akumulator). Przy trzeciej próbie nawet nie zakręcił. Akumulator jest sprawny. Auto odpaliłem na zapych i później było ok. Kilka razy uruchamiałem silnik ale kluczyk przekręcałem tak jak do rozgrzania świec, czyli najpierw na max. a po ok dwóch sek. dalej do uruchomienia silnika. Po dwóch dniach bezproblemowego jeżdżenia, zrobiłem znowu to samo, zgasiłem silnik i po ok.2 minutach chciałem odpalić ale jak przekręciłem szybko kluczyk to rozrusznik ledwo zakręcił ale silnika nie uruchomił. Auto musiałem uruchomić na zapych i jak chciałem po chwili ponownie odpalić to nie zapalił (mimo, że przekręciłem kluczyk tak jak do podgrzania świec). Silnik był ciepły a z akumulatorem nie miałem problemów.
Czy ktoś wie w czym tkwi problem ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group