Jak jeździcie dci?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robertw37

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kielce
Posiadane auto: Renault Thalia 1,5dCi 82 km 11.2005r.
Piwa: 2/11
PostWysłany: Pon 13 Paź 2008, 22:57    Temat postu: Jak jeździcie dci? Odpowiedz z cytatem

Pytanie jak w temacie; jak jeździcie Thalią z silnikiem 1,5 dci (80 KM)? Moze i trywialne to zapytanie, niemniej przesiadłem sie z benzyny na diesla i to turbo z intercoolerem i mam problem. Nie mam pojecia przy jakich obrotach (mniej-wiecej) przełaczać bieg na wyższy, tak by spalanie było zadowalające i dynamika nie szwankowała?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
gocek1_pl

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legionowo
Posiadane auto: Renault Scenic II 1,9 dCi 115 KM
Piwa: 4/0
PostWysłany: Sro 15 Paź 2008, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja co prawda nie mam Thalii, ale również niedawno przesiadłem się z benzyny do diesla. Moje spostrzeżenia są następujące: Twój styl jazdy powinien zależeć od tego czego oczekujesz od auta. Jeżeli zależy Ci na niewielkim spalaniu polecam tzw. ecodriving, który polega na w miarę szybkiej zmianie biegów - 30km/h-trzeci bieg, 40 km/h-czwarty bieg, 50 km/h-piąty bieg oraz na wykorzystaniu hamowania silnikiem, co automatycznie odcina dopływ paliwa. Taki styl jazdy, być może niezbyt dynamiczny i nie popierany przez niektórych kierowców, pozwoli Ci na spore oszczędności paliwa oraz co ważne dla takiego typu silnika jakim dysponujesz jest jak najbardziej "przyjazny".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MICHAIL007

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): POW. strzeliński
Posiadane auto: THALIA 1,5 DCI 60kW alize 2004r. a od 1 kwietnia(2009r) SCENIC 1.9 DCI 2001, a od 1 kwietnia 2010 kolejny scenic DCI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 12 Gru 2008, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyzwoicie jeździ i nie pali za wiele gdy się zmienia biegi przy 3000, i nie przekraczając 130km/h. Przy jeździe takim stylem w cyklu mieszanym wychodzi mi okolo 5.5L/100km. ale na trasie wychodzi mi znacznie więcej, tzn:często jeżdżę trasę Wrocław- Piła- Bydgoszcz(ok. 400km)i z powrotem, oraz jakieś kręcenie po terenie przejeżdżam około 950km, ale sama trasa to już poniżej 800km. Ale na trasie jadę ile się daje, tylko nie wyprzedzam na 3-go!!! ale V-max tego autka na płaskiej drodze dochodzi do 190km/h i przy takich prędkościach pali około 8-9L/100. Ale chyba Te mocniejsze fury i tak palą więcej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MICHAIL007

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): POW. strzeliński
Posiadane auto: THALIA 1,5 DCI 60kW alize 2004r. a od 1 kwietnia(2009r) SCENIC 1.9 DCI 2001, a od 1 kwietnia 2010 kolejny scenic DCI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 12 Gru 2008, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze ciekawostka na A-4 w okolicach GÓRY ŚW. ANNY wykręciłem 210, a gdzieś na forum BMW ktoś się chwalił że tam pojechał 240km/h ale BMW 530D (180 kM) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group