Swiatla Mijania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szymii

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznan
Posiadane auto: A170 ///AMG
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 06 Gru 2008, 18:24    Temat postu: Swiatla Mijania Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam problem z swiatlami mijania... po odpaleniu przelacznik dziala poprawinie moge wlaczac wylaczac swiatla mi chodzi OK... po jakims czasie jazdy.. gina mi swiatla mijania i zostaja postoje..chociaz mam wlaczone mijania... rozlacza je... i jak rozlaczy to nie dziala juz przelacznik.. mozna wlaczac wylaczac i zostaje tylko postoj..dziala jeszcze przeciwmgielny ..

Ja mysle ze to wina przelacznika ale chcialbym potwierdzic swoje obawy.?

Pytanko czy z przelacznika swiatel zasilanie idzie bezposrednio do lamp? czy przez jakis modol jeszcze??

Prosze o pomoc Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
olos47

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 06 Gru 2008, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przelacznika idzie na przekaznik. Sprawdz najpierw przekazniki swiatel.Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Szymii

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznan
Posiadane auto: A170 ///AMG
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 06 Gru 2008, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrzyłem na opisy bezpieczników i przekaźników i wydaje mi się ze wszystko jest w tym przełączniku... Bezpieczniki sa tam na pewno... a czy przekaźniki???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
olos47

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 06 Gru 2008, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tych autach przelaczniki swiatel dosc czesto padaja. Przekazniki sa tam gdzie akumulator, przed siedzeniem pasazera.Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Szymii

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznan
Posiadane auto: A170 ///AMG
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 06 Gru 2008, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydały by mi się jakieś schematy elektryczne... wtedy bym wiedział na pewno... albo który przekaźnik jest od świateł mijania? jak takowy jest w co bardzo wątpię.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 06 Gru 2008, 19:23    Temat postu: reklama

Powrót do góry
olos47

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 06 Gru 2008, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapytaj "Kozak" albo "sylwester217" na tym forum. Oni maja te auta rozpracowane, wiedza o nich bardzo duzo i moga ci pomoc.Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Szymii

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznan
Posiadane auto: A170 ///AMG
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 06 Gru 2008, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok to dziękuje...czekam na opinie specjalistów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Szymii

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznan
Posiadane auto: A170 ///AMG
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 07 Gru 2008, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz już w ogóle nie mam świateł.... zero reakcji na przelacznik...postojowe działają..mijania nie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Kozak_K

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość/region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
PostWysłany: Wto 09 Gru 2008, 08:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorwałem się w końcu do schematu. Za większość problemów z oświetleniem zewnętrznym odpowiedzialny jest włącznik świateł (moduł oświetlenia). "Droga" prądu wygląda następująco:
Zasilanie - bezpiecznik F7 - włącznik - bezpieczniki F1 do F6 - żarówki.
W module powinien być (nie mam jak tego sprawdzić) przekaźnik zwykły lub elektroniczny odpowiedzialny za przełączanie świateł mijania-drogowe.
Sterowanie przekaźnika odbywa się dwoma przewodami z przełącznika zespolonego ("wajchy" pod kierownicą)- dzięki temu przełącznik się nie wypala. Jeżeli ktoś ma mozliwość rozebrania włącznika i potwierdzenia lub zaprzeczenia temu co napisałem to chętnie "usłyszę"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Szymii

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznan
Posiadane auto: A170 ///AMG
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 10 Gru 2008, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przekaźnik odpowiedzialny za przełączanie mijanie i długich jest w dokładnie w przełączniku... na pewno. bo jak miałem zepsuty to również nie miałem długich..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group